Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1016/2852 Pobierz:  

Cena podstawowa:
wyjazd/powrót - Katowice, miejsce na kolonii/obozie w domkach, miejsce na obozie młodzieżowym, składka na TFG (10zł) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

FRANCJA - LANGWEDOCJA ROUSSILLON

Obóz młodzieżowy 12-18 lat

LANGWEDOCJA- ROUSSILLON pełna życia kraina w południowo-wschodniej Francji, nad Morzem Śródziemnym. Region ten jest wymarzonym miejscem na letni wypoczynek. Wspaniałe piaszczyste plaże, tajemnicze zamki katarów, średniowieczne miasteczka, romańskie kaplice, dostarczą turystom niezwykłych wrażeń.

ZAKWATEROWANIE: CAMPING MAR ESTANG**** - luksusowy camping położony 100m od pięknej, piaszczystej plaży, obok rezerwatu przyrody. Tylko 10 minut jazdy dzieli camping od stolicy regionu Perpignan a niecała godzina jazdy od Hiszpanii. Camping posiada wyjątkowo bogatą infrastrukturę: park wodny składający się z 3 basenów w tym jeden kryty, 3 zjeżdżalnie, 2 jacuzzi, 2 brodziki, teren do gry w petanque, teren multisportowy, korty tenisowe, sala fitness, plac zabaw dla dzieci, stoły do tenisa, dyskoteka, centrum handlowe: sklep, piekarnia, artykuły plażowe i prasa, pralnia, restauracja i bary, gabinet lekarski, kosmetyczka i fryzjer. Na campingu prowadzone są liczne animacje: dyskoteki, aquagym, nauka tańca, możliwość uczestnictwa w zajęciach klubu młodzieżowego prowadzonego przez francuskich animatorów. Camping zobacz na stronie: www.marestang.fr.
Młodzież mieszka w 6 osobowych mobil-homach z pełnym węzłem sanitarnym, z dwiema wydzielonymi sypialniami, /w jednej łóżko podwójne, w drugiej 2 łóżka pojedyncze/ oraz miejscami do spania w salonie. Łazienka z kabiną prysznicową i WC. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. Na zewnątrz drewniany taras ze stołem i krzesłami.
UWAGA: na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki - 20 Euro/osoby. Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie - 80 Euro/za domek.


WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie /kuchnia polska/. Świadczenia rozpoczynają się obiadem i kończą się obiadem. Prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT: autokar (barek, dvd, wc, klimatyzacja). Wyjazdy bez dopłat: Kraków, Katowice, Bielsko-Biała. Dopłata do transportu antenowego realizowanego przy min. 6 os busem, Polskim Busem, PKP, sam. służbowy: Częstochowa +60 zł, Kielce+80 zł, Lublin +120 zł, Łódź +110 zł, Opole +100 zł, Poznań+140 zł, Radom +100 zł, Rzeszów +90 zł, Tarnów +60 zł, Warszawa+120 zł, Wrocław +110 zł.

KADRA: rezydent - kierownik, wychowawcy, ratownicy lokalni na basenie i na plaży.

UBEZPIECZENIE: KL + NNW + bagaż /AXA/

ŚWIADCZENIA
CENA PODSTAWOWA OBEJMUJE: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę kadry, program, animacje na campingu, podatek VAT

CENA PODSTAWOWA NIE OBEJMUJE: wycieczki fakultatywnej, kaucji za mobil-home /20 Euro/, bielizny pościelowej /10 Euro, lub zabrać własną /,ewentualnego sprzątania końcowego - 80 Euro/mobil-home, dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, wycieczki i zajęć fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,4 % wartości imprezy.

PROGRAM
1 dzień Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd na trasie Polska, Czechy, Niemcy, Francja.
2 dzień Przyjazd na kemping, zapoznanie się z okolicą, zakwaterowanie.
3 dzień poranny jogging. Po śniadaniu wyjście na plażę - kąpiele w morzu, siatkówka plażowa. Po obiedzie zawody piłki nożnej , koszykówki i tenisa stołowego. Wieczorem koncert z muzyką na żywo na kempingu.
4 dzień Po śniadaniu dla chętnych zajęcia sportowe : aquagym na basenie, siłownia lub fitness. Dla pozostałych uczestników wyjście na plażę. Po obiedzie wycieczka do Collioure
małe katalońskie miasteczko, gdzie wody Morza Śródziemnego łączą się z górskim pasmem Pirenejów, wszystko to razem tworzy niesamowity klimat tego miejsca, który w swoich pracach uwiecznili tacy artyści jak Picasso, Derain, Dufy, Chagall, Matisse czy Marquet. Wieczorem dyskoteka na kempingu.
5 dzień poranny jogging. Po śniadaniu zawody pływackie i animacje na basenie. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych wyjście na plażę, - konkurs rzeźby w piasku. Wieczorem piesza wycieczka do centrum miasteczka.
6 dzień poranny jogging. Po śniadaniu konkurs gry w petanque /francuska gra w kule/, następnie mistrzostwa w zjazdach na zjeżdżalniach wodnych oraz animacje na kempingu. Po obiedzie wycieczka do Perpignan - miasta zarówno francuskiego jak i katalońskiego, zwiedzanie : Stare Miasto, Cytadela, Plac de la Loge, Ratusz Miejski, katedra Św. Jana z Campo Santo. Czas na zakupy w centrum handlowym . Wieczorem kurs tańca prowadzony przez francuskich animatorów, następnie dyskoteka w klubie na kempingu.
7 dzień fakultatywna wycieczka do Barcelony. Dla osób, które zostają zajęcia na plaży i basenie oraz w Klubie Nastolatka.
8 dzień poranny jogging. Po śniadaniu aquagym na basenie i kempingowe zawody sportowe dla wszystkich chętnych. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych warsztaty muzyczne i teatralne organizowane przez francuskich animatorów w Klubie Nastolatka. Na zakończenie turnusu wieczorny, specjalny spektakl grupy animatorów w amfiteatrze.
9 dzień Odpoczynek, zabawy, korzystanie z infrastruktury kempingu, plażowanie. Po obiedzie, około godz. 17.00 wyjazd z kempingu - przejazd w kierunku Włoch.
10 dzień Przyjazd do Włoch. Całodzienna zabawa w parku rozrywki Gardaland /wstęp dodatkowo płatny ok. 26 euro - opłata obowiązkowa/. Dalsza jazda przez Włochy, Austrię.
11 dzień Przejazd przez Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.


WARSZTATY JĘZYKOWE
W trakcie jednego z turnusów dla wszystkich chętnych, na kempingu będą odbywać się zajęcia teoretyczne i praktyczne z języka francuskiego z polskim lektorem. Termin turnusu zostanie podany na stronie internetowej biura.
Nauka języka odbywać się będzie 1 x dziennie po 60 minut lub 2 x dziennie po 30 minut (w sumie 7 godzin), prowadzone przez polskiego lektora. W programie warsztatów:
• realizacja zagadnień gramatycznych, fonetyka, leksyka, konwersacje
• dodatkowe zajęcia z historii i cywilizacji regionu Languedoc-Rousillon
• gry i zabawy w języku francuskim
• indywidualne konsultacje z nauczycielem
• aktywna nauka języka - uczestnicy będą w trakcie zajęć zobowiązani do zdobycia informacji w kiosku, na targu, recepcji, w kawiarni, u przechodniów…
• przegląd codziennej prasy francuskiej
• tworzenie gazetki obozowej w j.francuskim

FAKULTATYWNIE:
Wycieczka autokarowa do BARCELONY, w programie wycieczki: Las Ramblas, Montjuic, Sagrada Familia, stadion Camp Nou /dla chętnych wejście na stadion i do muzeum klubu - płatne dodatkowo ok. 20 Euro, na koniec - Magiczne fontanny” - nocny pokaz kolorowych , tańczących fontann do rytmów muzyki. Cena wycieczki 35 Euro.
WAKEPARK - Park sportów wodnych na jednym z przybrzeżnych jezior w miejscowości Barcares. Wyciąg zbudowany jest na planie zamkniętego pięciokąta o długości 900metrów. Do wyboru wakeboard, narty wodne, kneeboard, wakeskate. Cena 18 Euro.

UWAGI:
Na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki (20 Euro/osoba).
Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie (80 Euro/domek). Na basenie na kempingu chłopców obowiązują kąpielówki (szorty niedozwolone).
Wycieczka fakultatywna do Barcelony realizowana przy min. 30 os. chętnych (płatna na miejscu).Wyjazd do Wakeparku realizowany przy min. 15 osobach chętnych (płatne na miejscu).
Program jest ramowy i może ulec zmianie. Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne ok. 100 Euro. Wymagany paszport lub dowód osobisty oraz wypełniona karta kwalifikacyjna wypoczynku.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
wyjazd / powrót Wrocławul. Sucha, dworzec PKS12.30
wyjazd / powrót - Poznańul. Solna, parking przed hotelem Ikar09.15
wyjazd / powrót - Warszawaul. Niemcewicza 17, zatoczka dla autobusów09.30
wyjazd / powrót Krakówul. Reymonta, parking przy stadionie Wisły15.00
wyjazd/powrót - Bielsko BiałaZatoczka MZK (obok PKS)17.30
wyjazd/powrót - CzęstochowaMcDonald's, stacja BP przy trasie E7515.00
wyjazd/powrót - Katowiceul. Mickiewicza 23-27 (parking)16.30
wyjazd/powrót - Kielcezatoczka przy dworcu PKP12.45
wyjazd/powrót - Lublinal. Zygmuntowskie, parking przy hali MOSiR08.00
wyjazd/powrót - Opoleróg Krapkowieckiej i Pruszkowskiej - Orlen14.30
wyjazd/powrót - RadomMcDonald's, stacja stacja Statoil przy trasie E7711.00
wyjazd/powrót - Rzeszówul. Pułaskiego - ROSiR10.30
wyjazd/powrót - Tarnówparking przed hotelem Tarnovia13.00
wyjazd/powrót - ŁódźŁódź Kaliska - parking od Al. Włókniarzy12.30

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny