Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1023/2852 Pobierz:  

Cena podstawowa:
wyjazd/powrót - Katowice, miejsce na obozie na Korsyce - namioty, wyżywienie FB, ubezpieczenie KL, NW i OC, miejsce na obozie młodzieżowym, składka na TFG (10zł) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

FRANCJA PORTICCIO RUPPIONE KORSYKA

OBÓZ MŁODZIEŻOWY | 10 DNI

KORSYKA - to najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zadziwia nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów - wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkową florą i fauną. Brak przemysłu, kryształowo czysta woda i powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

ZAKWATEROWANIE

CAMPING LE SUD*** położony w miejscowości Porticcio - Ruppione na południowym wybrzeżu Zatoki Ajaccio, 25 km od stolicy Korsyki - Ajaccio, 12 km od kurortu Porticcio, gdzie znajduje się centrum handlowe i centrum sportów wodnych. Camping położony jest 150 metrów od pięknej, piaszczystej i strzeżonej plaży. Camping znajduje się na 4 ha zacienionego terenu, jest wyposażony w nowoczesne sanitariaty, supermarket, restaurację z pięknym tarasem widokowym. Camping i plażę można zobaczyć na stronie: www.camping-le-sud.com

Bungalowy: klimatyzowane 5/6 osobowe: sypialnie, pokój z kącikiem kuchennym z pełnym wyposażeniem, WC, łazienka z prysznicem, taras ze stołem i krzesełkami (bielizna pościelowa dodatkowo płatna - 10 euro/os., można zabrać własną), kaucja zwrotna 20 euro/os.

Namioty: 4/6 os. z dwuosobowymi sypialniami, wyposażonymi w materace, stolik i krzesła. Każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór i jasiek. Uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu.

PROGRAM RAMOWY

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.
2 dzień: przyjazd do Livorno, przeprawa promowa Livorno - Bastia, przejazd na camping.
2-8 dzień: pobyt na Korsyce (8 dni - 7 noclegów), realizacja programu.
9 dzień: śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno lub Savony, dalsza jazda przez Włochy i Austrię.
10 dzień: dalsza jazda przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

PROGRAM POBYTU

ZAJĘCIA Z WINDSURFINGU - doświadczony instruktor pomoże wam postawić pierwszy krok na -desce z żaglem” lub będzie doskonalił wasze umiejętności (deski należą do wyposażenia obozu).

NAUKA GRY W PETANQUE (francuska gra w kule) - jeżeli tylko chcesz możesz dołączyć do zacnego grona pasjonatów tej starej francuskiej gry towarzyskiej.

WARSZTATY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO - zapraszamy do udziału w warsztatach, które umożliwią wam robienie zakupów w języku Moliera oraz zapytanie o pogodę przystojnego ratownika!

WIECZORNE ANIMACJE - konkursy z nagrodami, -Wieczór Korsykański”, dyskoteki.

PROGRAM TURYSTYCZNY

AJACCIO - wycieczka do stolicy Korsyki, rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte (zwiedzanie domu rodzinnego Cesarza Francuzów - gdzie zgromadzone są pamiątki po najsłynniejszym obywatelu Korsyki). Ajaccio - położone nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi, zachowało urok małego, śródziemnomorskiego miasta, w którym znajduje się wiele pamiątek po Wielkim Cesarzu - muzea i pomniki, które uświetniają malownicze place miasta.

PORTICCIO - wyjazd do znanego kurortu, spacer nadmorskim deptakiem gdzie znajdują się atrakcyjne sklepiki, restauracje, bary, możliwość kąpieli i zakupów pamiątek i produktów korsykańskich.

WYJAZD NA SREBRNĄ PLAŻĘ - gdzie warunki plażowania i kąpieli są takie jak na Karaibach.

FAKULTATYWNIE

BONIFACIO - port - forteca założony w 833 r. wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego. Na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. W pogodne dni widać oddaloną o 12 km Sardynię. Paul Valery powiedział, że to -najpiękniejszy koniec świata” - miejsce owiane tajemnicą, gdzie na każdym kroku legenda spotyka się z historią. CENA: 30 EURO. W Bonifacio proponujemy rejs statkiem w cenie ok. 12 EURO.

PORTO i UNIKALNY REZERWAT SKAŁ LES CALANCHES - czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody Korsyki, miejsce z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki Monte Cinto. Spacer po Porto - uroczym miasteczku gdzie oprócz renomowanych restauracji znajdują się atrakcyjne sklepy, gaj eukaliptusowy, piękna plaża i jedyna wieża genueńska, którą można zwiedzać. CENA: 25 EURO

ŚWIADCZENIA

CENA ZAWIERA
zakwaterowanie wg opcji (7 noclegów), wyżywienie (3 x dziennie - kuchnia polska, prowiant na drogę powrotną), transport (autokar klasy LUX + prom), opiekę kadry (rezydent - kierownik, wychowawcy - animatorzy, instruktor windsurfingu, na plaży - opieka francuskich ratowników), francuską opiekę medyczną, ubezpieczenie AXA SA (KL, NNW, bagaż), realizację programu, taksę klimatyczną, podatek VAT.


CENA NIE ZAWIERA
dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, kaucji za bungalowy (20 euro/os.), bielizny pościelowej w bungalowach (10 euro/os., można zabrać własną), wycieczek fakultatywnych, świadczeń nie wymienionych w ofercie.

INFO+

Należy zabrać: śpiwór i jasiek (dot. zakwaterowania w namiotach). Na miejscu uczestnicy wyjazdu dostają zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu. Wycieczki fakultatywne wymagają określonej ilości uczestników (ok. 20 osób). Przewoźnik promowy zastrzega zmiany w rozkładzie kursów promowych. Każdy uczestnik może zabrać jedną torbę podróżną lub plecak (do 20 kg) i jedną sztukę bagażu podręcznego. Opłaty za wycieczki fakultatywne i kaucję przyjmowane są przez kadrę w autokarze lub na miejscu, po przyjeździe do ośrodka.

UWAGI DOTYCZĄCE TRANSPORTU

1. Na trasach antenowych możliwy transport samochodem osobowym, mikrobusem lub autobusem klasy turystycznej 2. Wszystkie autobusy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie następuje przesiadka do autokarów jadących docelowo 3. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych 4. Zbiórka uczestników na 15 minut przed odjazdem 5. W przypadku zbyt małej frekwencji /min. 6 osób/ na trasach antenowych biuro może zaproponować inny transport lub odwołać połączenie antenowe

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
wyjazd / powrót Wrocławparking przy Aqua Parku - ul. Petrusiewicza10.00
wyjazd / powrót - PoznańUl. Solna, parking przed hotelem Ikar06.15
wyjazd / powrót - WarszawaUl. Niemcewicza 17 – zatoczka dla autobusów07.00
wyjazd / powrót KrakówUl. Reymonta – parking przed stadionem Wisły12.00
wyjazd/powrót - Bielsko BiałaZatoczka MZK (koło PKS)14.30
wyjazd/powrót - CzęstochowaMcDonald's – stacja BP przy trasie E7512.00
wyjazd/powrót - KatowiceMcDonald's - stacja BP, ul. Ofiar Katynia 513.30
wyjazd/powrót - KielceZatoczka przy dworcu PKP10.00
wyjazd/powrót - LublinAl. Zygmuntowskie (hala MOSIR)05.00
wyjazd/powrót - OpoleRóg Krapkowickiej i Pruszkowskiej - Orlen11.30
wyjazd/powrót - RadomMcDonald's, stacja Statoil przy trasie E7708.00
wyjazd/powrót - RzeszówUl. Pułaskiego - ROSiR09.00
wyjazd/powrót - TarnówParking przed hotelem Tarnovia10.30
wyjazd/powrót - ŁódźŁódź Kaliska – parking od Al. Włókniarzy09.30

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny