Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:144/18337 Pobierz:  

Cena podstawowa:
pobyt na obozie Jeżdzieckie ABC, Dojazd własny WYBIERZ MIASTO JEŚLI PKP, ubezpieczenie NNW (5 tys. zł),, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, 4 posiłki (śniadanie,obiad, podwieczorek, kolacja) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

NOWĘCIN k. ŁEBY - MORZE BAŁTYCKIE. OBÓZ KONNY

Profesjonalne szkolenie dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych, obóz sportowo-szkoleniowy lub jeździeckie ABC /11 - 18 lat/


OPIS

NOWĘCIN k. Łeby - miejscowość przepięknie położona nad jeziorem Sarbsko, do morza - ok. 2 km

ZAKWATEROWANIE

Pensjonat "Łebska Roma" - pokoje 3, 4, 5 - osobowe z łazienkami.. Pensjonat dysponuje świetlicą z TV i stołem do ping-ponga, stołówką, boiskiem sportowym. Do morza ok. 1500 metrów, do jeziora i stadniny ok. 900 metrów. Z Nowęcina do Łeby (na plażę) istnieje możliwość przejazdu busem, cena ok. 2 zł.

Obozy jeździeckie w Nowęcinie organizujemy już 20 lat.
Zajęcia odbywają się w stadninie Stadninie -SENNY” (www.senny.pl), ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego II kategorii. Stadnina posiada ponad 30 koni. Dzięki krytej ujeżdżalni zajęcia są prowadzone bez względu na pogodę.
Dobrze przygotowana kadra, bardzo dobrze ujeżdżone konie pozwalają na naukę na każdym poziomie. Polecamy tę stajnię szczególnie dla osób mających zacięcie sportowe gdyż nauka skoków i ujeżdżenia na 10 koniach startujących w zawodach jeździeckich w skokach LL i L oraz doświadczona kadra pozwoli na korektę błędów i podniesienie umiejętności sportowych. W każdym turnusie organizowane są egzaminy na odznakę brązową i srebrną. Wyjazdy w teren i galopy po plaży zadowolą najbardziej wymagających. Dla początkujących gwarantujemy bezpieczne szkolenie pod okiem kwalifikowanych instruktorów

PROGRAM OBOZU KONNEGO

O zakwalifikowaniu do danej grupy decyduje szkoleniowiec prowadzący zajęcia, kwalifikacja zależy od umiejętności uczestnika i prowadzona jest w 4 grupach
Nauka jazdy konnej pod opieką kwalifikowanych instruktorów wg następujących programów:

A/ dla początkujących (nauka od podstaw): 8 godz. 20 minut
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin ( w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, opieka i pielęgnacja koni - 2 godziny, nauka siodłania - 2 godziny)
2. Zajęcia praktyczne:
• nauka jazdy na lonży - 5 lekcji po 40 minut (nauka jazdy na lonży pozwoli opanować umiejętności anglezowania i kierowania koniem. Kolejnym krokiem po opanowaniu tej umiejętności jest przejście do grupy samodzielnie jeżdżącej na ujeżdżalni)
• samodzielna jazda na ujeżdżalni - 5 godz.

B/ dla średnio zaawansowanych - (przeznaczony dla osób mających podstawy jeździectwa, umiejętność poprawnego anglezowania, nauka galopu od podstaw, istnieje możliwość zdobycia odznaki -Jeżdżę konno”, koszt odznaki 50 zł)
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, obsługa i pielęgnacja koni - 1 godziny, nauka siodłania - 2 godziny, nauka lonżowania - 1 godzina)
2. zajęcia praktyczne - 10 godzin
• samodzielna jazda na ujeżdżalni ( korekta dosiadu i nauka półsiadu) - 4 godz.
• jazda na ujeżdżalni, nauka galopu - 4 godz.
• wyjazdy na galopy w terenie (dopiero po opanowaniu umiejętności prawidłowego galopu na padoku) - 2 godz.

C/ dla zaawansowanych - (dla osób jeżdżących dobrze konno, umiejętność galopu wyjazdy an galopy w terenie, nauka skoków, dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu na rajd nad morzem)
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach, opieka i pielęgnacja - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz.)
2. Zajęcia praktyczne - 10 godzin:
• jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 5 godzin
• nauka skoków na ujeżdżalni - 2 godziny
• wyjazdy na galopy w terenie - 3 godziny.

D/ grupa szkoleniowo-sportowa - warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest umiejętność poprawnego galopu i podstaw w skokach, co jest sprawdzane w pierwszym dniu przez trenera. W przypadku akceptacji trenera na przesunięcie do grupy D, należy uiścić na miejscu dodatkowy koszt w wysokości 250 zł. Grupa D ta jest przygotowywana do zdania egzaminu Polskiego Związku Jeździeckiego na odznakę brązową lub srebrną. Egzamin komisyjny jest przeprowadzany na terenie Ośrodka -Senny” po zdaniu egzaminu wewnętrznego.
Program grupy D:
1. Zajęcia teoretyczne (8 godz.): B.H.P przy koniach, opieka i pielęgnacja konia - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz., przygotowanie do egzaminu na odznakę - 3 godz.
2. Zajęcia praktyczne:- 12 godzin
• jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 2 godz.
• doskonalenie umiejętności skoków - 3 godz.
• wyjazdy na galopy w terenie - 2 godz.
• przygotowanie do egzaminu z ujeżdżania i skoków - 3 godz.
• egzamin wewnętrzny - 1 godz.
• egzamin przed komisją P.Z.J. - 1 godz.
Po zdaniu egzaminu komisyjnego uczestnik otrzymuje brązową lub srebrną odznakę wystawiona przez Polski Związek Jeździecki w Warszawie (koszt odznaki 100 ł).

PROGRAM OBOZU Z JEŹDZIECKIM ABC:
Zajęcia praktyczne tj. 3 godzin jazdy konnej i 2 godziny jazdy bryczką, zajęcia teoretyczne - 5 godzin (pielęgnacja konia, nauka siodłania, nauka lonżowania)

Każdy uczestnik powinien posiadać sportowy ubiór: dres, obuwie sportowe itp.

DODATKOWE ZAJĘCIA Z KOŃMI

W przypadku uczestników obozu konnego istnieje możliwość wykupienia tzw. MAX PAKIETU w cenie 270 zł dodatkowo 10 godzin zajęć teoretycznych i 7 godzin jazdy konnej (lub 6 godzin jazdy + egzamin na odznakę PZJ -Jeżdżę konno”), zajęcia w ramach max pakietu odbywają się w godzinach 16.00-18.00, obejmują doskonalenie umiejętności podstaw jeżdżenia w klusie i galopie, naukę i doskonalenie skoków, wyjazdy w teren.
Za dodatkową opłatą istnieje możliwość:
• skorzystania z dodatkowych lekcji nauki jazdy konnej; w cenie - ok. 40 zł/godz.,
• 6-godzinnego kursie nauki powożenia w cenie 70 zł ,
• w przypadku uczestników grupy C - zdobycia odznaki P.Z.J. -jeżdżę konno”, koszt egzaminu 50 zł,
• rajd nad morze 90 zł ( świadczenia płatne na miejscu)

PROGRAM PO ZAJĘCIACH Z KOŃMI

• zajęcia w Parku Linowym w Łebie,
• wizyta w Sea Park Sarbsk w największym na północy Polski parku rozrywki, (www.seapark.pl)
• zwiedzanie -Domku do góry nogami”, gdzie świat staje na głowie i czujemy się w nim tak, jakbyśmy byli w innym wymiarze i przestrzeni, zmienia się odczucie stanu równowagi.,
• zajęcia sportowe: siatkówka, tenis stołowy, piłka nożna, plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika, dyskoteki, konkursy, ogniska

WYŻYWIENIE

W stołówce pensjonatu: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek), pierwsze świadczenie: obiad w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: kolacja oraz suchy prowiant w ostatnim dniu turnusu.

TRANSPORT

Dojazd własny
Transport PKP
a/ trasa główna: Warszawa - Lębork - Nowęcin - wyjazd pociągiem wieczorem w dniu rozpoczęcia turnusu, powrót rano w dniu zakończenia turnusu; na trasie dworzec PKP - ośrodek - dworzec PKP - przejazd autokarem; cena + 90 zł
b/ trasy antenowe: PKP lub Polski Bus lub PKS;
koszt transportu:
Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek + 100 zł, Lublin, Kraków, Katowice, Częstochowa, Wrocław, Poznań, Zielona Góra, Białystok, Olsztyn, Radom, Płock, Siedlce, Rzeszów, Kielce + 130 zł

(Dlaczego pociąg ? Uczestnicy nie muszą 10 godzin siedzieć w autokarze na miejscu przypięte pasami, nie cierpią na chorobę lokomocyjną, w dowolnym momencie mogą skorzystać z toalety, poznają się wzajemnie siedząc w przedziale, omijamy sezonowe korki na drogach)

Trasy antenkowei realizowane przy zgłoszeniu się minimum 5 osób, informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem na www

FAKULTETY

1. Wycieczka do Trójmiasta, wstęp do Parku Wodnego w Sopocie, cena 100 zł
2. Wycieczka do Labiryntu Park Łeba, cena 20 zł.
3. Wakacyjny kurs gokartowy - w ramach szkółki POWER RACING ACADEMY w POWER PARK ŁEBA. . ( 2 x 2,5 godz,) - 200 zł.

Imprezy fakultatywne i poszczególne profile będą realizowane przy zgłoszeniu się min. 15 uczestników.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie NNW i Amatorskie Uprawianie Sportów AXA (5.000) .
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UBEZPIECZENIE DOBROWOLNE

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji TUiR AXA Polska

UWAGI

Terminy turnusów podano łącznie z transportem.
Wszystkie imprezy fakultatywne i warsztaty odbywają się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 uczestników.
Każdy uczestnik obowiązkowo powinien posiadać aktualną legitymację szkolną na przejazd PKP

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny