Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1639/1719 Pobierz:  

Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, UIO-WAW, WAW-BNE, Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

AUSTRALIA - NOWA ZELANDIA
+ HONGKONG

Hongkong - Auckland - Mt. Eden - Rotorua - Waitomo Caves - Taupo - Polynesian Spa - Sydney - Blue Mountains - Ayers Rock - Mount Olgas - Kings Canyon - Alice Springs - Cairns - Kuranda - Tjapukai - Brisbane - Surfers Paradise

DZIEŃ 1 (20.11) Godzina 10:40 rano - zbiórka z pilotem wycieczki na lotnisku Okęcie w Warszawie (w hali odlotów, w części B przy pianinie). Godz. 12:40 wylot do Londynu (numer lotu: BA 847). Przylot - godz. 14:30. Przerwa tranzytowa. Wylot do Hongkongu o godz. 17:15 (CX 238). Lot w stronę przeciwną do strefy czasu.

DZIEŃ 2 (21.11) Przylot do Hongkongu o godz. 12:55. Odprawa paszportowa, transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek po podróży. Po południu wyjście na zwiedzanie dzielnicy Kawloon. Podziwianie niezwykłej zabudowy miasta - spacer Nathan Road miedzy strzelistymi wieżowcami oraz promenadą w porcie Wiktorii. O godz. 20 wieczorna atrakcja Hongkongu - Symfonia Światła, przybrzeżne wieżowce wypuszczają wiązki świateł w rytm muzyki. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3 (22.11) Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, a następnie wyjazd na zwiedzanie wyspy Hongkong. Wjazd autokarem na wzgórze Wiktorii - podziwianie panoramy miasta. Przejażdżka łódkami po zatoczce Aberdeen, z pozostałościami pływającej wioski, na której kręcone były sceny filmów z Brucem Lee. Około godz. 18 przejazd na lotnisko. Godz. 21:25 wylot z Hongkongu do Auckland (CX 197).

DZIEŃ 4 (23.11) Przylot do Auckland o godz. 13:15. Transport do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie Auckland: wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Spacer po ścisłym centrum. Nocleg.

DZIEŃ 5 (24.11) Wyjazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Postój w przepięknym miasteczku Taupo z widokiem na Wulkan Ruapehu, będącym niegdyś scenerią do nakręcenia scen Mordoru w filmie -Władca Pierścieni”. Dalszy przejazd do Rotorua. Nocleg.

DZIEŃ 6 (25.11) Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Rezerwat Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Po południu, fakultatywnie możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece (koszt około 105 NZD). Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na całym świat gorących źródłach Polynesian Spa (około 30 NZD).

DZIEŃ 7 (26.11) Po śniadaniu przejazd z Rotorua do Auckland, przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Tirau. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Nocleg.

DZIEŃ 8 (27.11) Dalsze zwiedzanie Auckland oraz wyjazd do Piha - popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 9 (28.11) Wcześnie rano transfer na lotnisko. Godz. 8:35 wylot do Sydney (QF 144). Przylot o godz. 10:15. Przejazd do hotelu. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową, lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, oceanarium. Nocleg.

DZIEŃ 10 (29.11) Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney: podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

DZIEŃ 11 (30.11) Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misie koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju strusia, itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Po południu powrót do Sydney. Nocleg.

DZIEŃ 12 (01.12) Po śniadaniu wyjazd na lotnisko. Godz. 09:55 wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock (VA 1627). Przylot o godz. 12:00 i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Wieczorem harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4:00 w nocy…

DZIEŃ 13 (02.12) Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer do wąwozu -Walpa Gorge”. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba...

DZIEŃ 14 (03.12) Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny spacer po -westernowym” miasteczku. Nocleg.

DZIEŃ 15 (04.12) Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub zakup pamiątek. Dla chętnych fakultatywnie lot balonem nad interiorem (koszt około 290 AUD). Po południu wyjazd na lotnisko. Godz. 17:45 wylot do Cairns (QF 1948). Przylot o godz. 20:20, transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

DZIEŃ 16 (05.12) Śniadanie w hotelu, a następnie fakultatywna całodzienna wycieczka łodzią na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Koszt około 180 AUD. Alternatywnie dzień wolny na odpoczynek na plażach północnych Cairns. Nocleg w Cairns.

DZIEŃ 17 (06.12) Fakultatywna wycieczka kolejką do Kurandy: oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Koszt około 160 AUD. Alternatywnie dzień wolny na odpoczynek na plażach północnych Cairns. Nocleg do Cairns.

DZIEŃ 18 (07.12) Po śniadaniu wyjazd na lotnisko. Godz. 09:50 wylot do Brisbane (JQ 931). Przylot o godz. 12:00. Przejazd do stolicy Złotego Wybrzeża - Surfers Paradise. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny - zasłużony wypoczynek po intensywnej trasie. Nocleg.

DZIEŃ 19 (08.12) Korzystanie z uciech wielkiego kurortu Australii. Plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne. Surfowanie na desce lub obserwacja popisów młodych surferów. Nocleg w Surfers Paradise.

DZIEŃ 20 (09.12) Wykwaterowanie z hotelu przed południem. Wyjazd z Surfers Paradise do Brisbane. Zwiedzanie miasta, spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków -Walzing Matilda”. Czas wolny za zakup ostatnich pamiątek. Pod wieczór transfer na lotnisko.

DZIEŃ 21 (10.12) Godz. 00:45 wylot do Hongkongu (CX 156). Przylot - 07:25. Przerwa tranzytowa. Godz. 09:40 wylot do Londynu (CX 257). Przylot o godz. 15:00. Przerwa tranzytowa. Godz. 18:20 wylot do Warszawy (LO 280). Lądowanie na Okęciu o godz. 21:55 z bumerangiem w ręku….

TERMIN: 20.11 - 10.12.2017

CENA: 11 977 PLN + 1 970 EUR

I rata: 5000 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6977 PLN + 870 EUR (x kurs sprzedaży banku Pekao SA) płatne na 35 dni przed wycieczką
III rata: 1100 EUR uczestnik zabiera ze sobą w podróż i wpłaca pilotowy wycieczki

CENA ZAWIERA:
• bilety lotnicze na trasie Warszawa - Londyn- Hongkong - Auckland - Sydney - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns - Brisbane - Hongkong - Londyn - Warszawa ,
• wiza australijska,
• opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie
• transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
• przejazdy wewnętrzne autokarem
• zakwaterowanie:
o w Hongkongu hotel 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
o w Nowej Zelandii hotele i motele 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
o w Australii - Sydney hotel 3,5*, Alice Springs, Cairns, Surfers Paradise hotele 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w interiorze (12 i 13 dzień) dwa noclegi w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, w Kings Canyon łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu)
• wyżywienie: wszystkie śniadania, lunch na wieży widokowej w Sydney
• ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
• bilety wstępu i opłaty za wjazd do parków - 190 EUR
• opłaty lotniskowe - 35 EUR
• zwyczajowe napiwki - ok. 30 EUR
• pozostałe posiłki (aranżuje pilot wycieczki) - na posiłek należy przeznaczyć około ok. 15 - 25 EUR/posiłek
• dopłata do pokoju 1-os. - 690 EUR

PRZYKŁADOWE HOTELE NA TRASIE:

• Hongkong - hotel 4* BP International http://www.bpih.com.hk/eng/Default.aspx
• Auckland - hotel * Amora Hotel http://www.auckland.amorahotels.com/
• Rotorua - hotel/motel 4* Alpin Motel & Conference Centre http://www.alpin.co.nz/
• Sydney - hotel 3,5* Mariners Court Hotel http://www.marinerscourt.com.au/
• Ayers Rock - baza traperska Outback Pioneer Lodge https://www.ayersrockresort.com.au/accommodation/outback-pioneer-lodge
• Kings Canyon - baza traperska Kings Canyon Resort http://www.kingscanyonresort.com.au/
• Alice Springs - hotel 4* Chifley Alice Springs Resort https://www.snhotels.com/chifley/alice-springs/
• Cairns - hotel 4* Pacific Hotel Cairns http://pacifichotelcairns.com/
• Surfers Paradise - hotel 4* Watermark Hotel & Spa Gold Coast http://www.watermarkhotelgoldcoast.com.au/

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny