Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:33/18477 Pobierz:  

Cena podstawowa:
Katowice, pokój 2 osobowy, osoba dorosla, gwarancja niezmiennosci ceny, Dopłata: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

KOMIZA

Hotel zlokalizowany jest na południowym krańcu wyspy Vis, oddalonej około 2,5 godziny rejsu promem ze Splitu. Hotel znajduje się na skraju uroczej miejscowości turystycznej Komiža i otoczony jest pięknym sosnowym lasem. W pobliżu położona jest wyspa Biševo, miejsce atrakcyjnych wycieczek, gdzie można podziwiać Błękitną Jaskinię. Na skutek niezwykłego ukształtowania skał woda ma w niej błękitny kolor, sprawiając wrażenie, że sama jest źródłem światła. Miejscowość Komiža, z uwagi na swój wyspiarski charakter, zapewnia wspaniały i spokojny wypoczynek.

HOTEL BISEVO***

Hotel położony nad samą plażą, posiada150 dwuosobowych pokoi z 1 lub 2 dostawkami. Każdy z pokoi posiada prysznic, WC, lodówkę i TV, klimatyzację (korzystanie płatne dodatkowo). W hotelu znajduje się ponadto restauracja, taras, sala bankietowa, pokój TV oraz sklepik.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień: wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię do Chorwacji
2 dzień: przyjazd do Splitu w godzinach porannych, przejazd promem na wyspę (prom płynie ok. 2,5 godz., zakwaterowanie pomiędzy godz.14.00 a 19.00
(w zależności od przypłynięcia promu);
3 - 10 dzień: wypoczynek indywidualny, wycieczki fakultatywne;
11 dzień: zwolnienie pokoi do 10.00, przeprawa promowa do Splitu; nocny przejazd do Polski;
12 dzień: przyjazd do kraju w godz. dopołudniowych.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem z klimatyzacją, przeprawa promowa z miejscowości SPLIT, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie HB, opiekę pilota i rezydenta, ubezpieczenie NW i KL.

CENA NIE ZAWIERA

świadczeń nie wymienionych w ofercie, wycieczek fakultatywnych, OBOWIĄZKOWEJ opłaty klimatycznej - płatnej na miejscu (10 euro/dorośli, 5 euro/dzieci w wieku 12-18 lat, dzieci do 12 roku życia - zwolnione); napoi do obiadokolacji; klimatyzacji - płatna dodatkowo na miejscu (ok. 3 EUR/dzień/pokój), OBOWIĄZKOWEJ dopłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 10 zł / osoba.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
Bielsko BialaDolna plyta PKS, ul. Warszawska15.50
CieszynStacja Orlen, ul. Stawowa17.00
Jastrzebie ZdrojParking przy dworcu PKS - OkrĄglak16.10
KatowiceStacja BP, Al. Gornoslaska 55, w poblizu Hotelu Campanile14.00
PszczynaStacja Borim przy Hotelu Imperium15.05
RybnikParking na dworcu PKS15.15
TychyStacja Orlen, ul. Beskidzka14.50
Wodzislaw SlaskiStacja Statoil przy rondzie obok Mc Donald's15.45
ŻoryZatoczka przy dworcu PKS14.45

Atrakcje

Komiża to niewielka miejscowość rybacka, cicha i spokojna zimą, lecz tętniąca życiem w sezonie letnim. Znana jest głównie z urokliwego portu oraz znajdującego się nieopodal muzeum Rybołówstwa. W miejscowości znajduje się kilka kamienistych plaż z wydzielonymi kąpieliskami w morzy. Największa z nich umiejscowiona jest tuz przy hotelu Bisevo. W Komiży znajdują się takie udogodnienia jak: boiska do piłki nożnej i koszykówki, korty tenisowe, a przy hotelu Bisevo park, plac zabaw i mini-golf. W centrum miejscowości warto odwiedzić lokalne restauracje i kawiarnie, zlokalizowane w większości w pobliżu portu. Nie sposób nie spróbować lokalnych specjałów jak komizska pogaca - rodzaj pszennego placka czy sardele z grila, a także produkowanych w lokalnych winnicach na wyspie win o nawie vugava i plavac mali. Zwolennicy aktywnego wypoczynku znajdą w Komiży i okolicach trasy rowerowe i trekkingowe oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Wielbiciele bardziej ekstremalnych przeżyć z pewnością docenią doskonałe centrum nurkowe, które po przebyciu kursów nurkowych organizuje wycieczki nurkowe z ekwipunkiem połączone ze zwiedzaniem zatopionych w pobliżu wyspy wraków statków i samolotów jeszcze z II wojny światowej.
Wycieczki fakultatywne organizowane z Komiży:
- BŁĘKITNA JASKINIA - WYSPA BIŚEVO - zwiedzanie jaskini, przejście przez wyspę, kościół św. Sylwestra, plażowanie na piaszczystej plaży Porat.
- PIKNIK NA MORZU + OPŁYNIĘCIE WYSPY VIS - dzike skarpy południowej wyspy, plaża stiniva, zielona jaskinia, militarna, plaża piaszczysta stoncica, obiad, deser, wino, rakija, rogacica, owoce.
- OPŁYNIĘCIE WYSPY VIS - bez obiadu, muzyki, historii - dzike skarpy południowej wyspy, plaża stiniva, zielona jaskinia, militarna, plaża piaszczysta stoncica.
- WYCIECZKA PO WYSPIE VIS BUSEM - szczyt Hum, kapliczka św. Ducha, Titowa jaskinia, miasto Vis.
- WIECZÓR DALMATYŃSKI W GAJU OLIWNYM - jagnięcina lub owoce morza - ryby, przystawki, deser, degustacja wina i alkoholi, możliwość zakupu oliwy z oliwek i alkoholi.
- WYSPA HVAR - szybka łódź, Stiniva, obiad na Wyspach Piekielnych w pobliżu Hvar, Miasto Hvar.
- SPLIT - szybka łódź, zwiedzanie Starego miasta Split.

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny