Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:776/1841 Pobierz:  

Cena podstawowa:
TARNOBRZEG, OSOBA DOROSŁA, Pokój 2 osobowy, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

TRASA

WENECJA- PIZA-LUKKA-SIENA -SAN GIMIGNANO -CHIANTI-FLORENCJA

TOSKANIA

To najbardziej artystyczny i romantyczny region Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo da Vinci, Dante i Michał Anioł, jest nie tylko bogata w nieskończone skarby sztuki i architektury, ale słynie także z przepięknych, rozmarzonych krajobrazów z charakterystycznymi domami na wzgórzach, do których prowadzą cyprysowe aleje. W programie najsłynniejsze miasta sztuki i wzgórza Chianti z winnicami.

MONTECATINI TERME

Znany toskański kurort sanatoryjny, którego wody termalne słyną z właściwości leczniczych. Picie wód wskazane jest przede wszystkim dla osób cierpiących na choroby wątroby, zołądka, przewodu pokarmowego oraz nerek. Przepiękne Termy Tettuccia - zbudowane w taki sposób, że przywodzą na myśl rzymskie termy-to obszerny kompleks, doskonale utrzymany z pięknym parkiem gdzie można napić się wód termalnych. Miasto słynie nie tylko z wód termalnych zdatnych do picia, ale również z różnego rodzaju zabiegów, masaży, saun Budynki sanatoryjne i piękne centrum miasteczka utrzymane są w stylu secesyjnym, kuszą eleganckie sklepy, kawiarnie, trattorie i bary. Wspaniałym miejscem na romantyczny spacer jest położona na wzgórzu Montecatini Alto, średniowieczna starówka, dostępna także kolejką linową. Znakomite położenie kurortu umożliwia zwiedzanie malowniczych okolic.

PROGRAM

I DZIEŃ - wyjazd, przejazd przez terytorium Czech i Austrii. W trakcie przejazdu będą organizowane co kilka godzin krótkie postoje. W trakcie przejazdu Kawa, herbata bezpłatnie.

II DZIEŃ - w godz. rannych przyjazd do WENECJI - rejs statkiem po kanałach- następnie zwiedzanie miasta- Plac i Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Rialto, Most Westchnień. ( Przerwa w podróży 9 godzin). Przejazd do hotelu w Montecatini Terme - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ - śniadaniu przejazd do LUKKI - zwiedzanie wytwornego miasta otoczonego renesansowymi murami - spacer murami miejskimi. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św.Zyty, następnie przejazd do PIZY -zwiedzanie Plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra, baptysterium, dzwonnic. Powrót do hotelu - obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ - wyjazd na plażowanie i kąpiele nad Morzem Tyrreńskim

V DZIEŃ - po śniadaniu wyjazd do SIENY zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo - plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po via di Citta, przy której stoją piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem -pięknych wież oraz -średniowiecznym Manhattanem,” którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowana Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartola di Fredi i Barny da Siena. Spacer via San Giovanni
Powrót do hotelu - obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ - wyjazd na plażowanie i kąpiele nad Morzem Tyrreńskim

VII DZIEŃ - po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę po wzgórzach CHIANTI Słynnego regionu między Florencją a Sieną z winnicami i pięknymi miasteczkami. Przejazd do CASTEL DEL BROLIO -rezydencji słynnego Bettino Ricasoli twórcy ”przepisu na Chinati”. Zwiedzanie dziedzińca pałacowego ,kaplicy i ogrodu w stylu angielskim. Przejazd i krótkie
zwiedzanie miejscowości: RADDA IN CHIANTI - miejscowość uważana za stolicę regionu. Spacer po mieście - Palazzo del Podestia, kościół Santa Maria In Prat. Następnie krótkie zwiedzanie miejscowości: CASTELLINA IN CHIANTI - spacer po mieście gdzie zobaczymy stare, brukowane, świetnie utrzymane i kolorowe uliczki, urokliwe domy, wrażenie robi Via delle Volte - ulica pokryta kamiennym sklepieniem. Powrót do hotelu - obiadokolacja, nocleg.

VIII DZIEŃ - po śniadaniu przyjazd do FLORENCJI. Zwiedzanie stolicy Toskanii :
Kościół Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Wizyta w kościele San Lorenzo z grobowcami Medyceuszy. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio, obok galerii Uffizi do Ponte Vecchio - Mostu Złotników - ze sklepikami jubilerskimi.Panorama Florencji ze wzgórza Michelangelo. Czas wolny. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w kierunku Polski.

IX DZIEŃ - Przyjazd do miejsca wyjazdu godz, popołudniowych.

CENA OBEJMUJE:

- 6 noclegów w hotelu *** w Montecatini Terme -pokoje 2,3- osobowe z łazienkami i TV
- 6 śniadań , 6 obiadokolacji,
- transport autokarem wersji LUX /klimatyzacja, barek, DVD , wc/,
- usługi pilota-przewodnika,
- ubezpieczenie NW -10.000,-ZŁ , KL- 10.000 EUR, bagaż -800 ZŁ + Choroby Przewlekłe i Nowotworowe

UWAGI

-napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo
-dopłata do pokoju 1-osobowego - 340,-zł
-taksy klimatycznej płatnej na miejscu w hotelu- 1EUR/dzień/osoba
-Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdy do miast bilety metro,
każdy uczestnik powinien posiadać- ok.75 EUR

Atrakcje

IMPREZA SPRAWDZONA!!!

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny